Aktualizace: 18. 3. 2019

Výuka angličtiny

Pozor změna:  Z osobních důvodů paní Mary Jean Špetlové se
Výtvarka s Angličtinou
do konce školního roku překládá na pátek od 7,00 hod.

__________________________________________________________________________________

Vystoupení hudebního kroužku k MDŽ v domově důchodců Tmavý Důl

Hudební kroužek, který se od pololetí rozrostl o nové členy, se rozhodl potěšit seniory pásmem písní a básniček, využil k tomu krásného svátku – Dne žen. V repertoáru nalezneme nejkrásnější a nejznámější lidové písničky (některé doplněné o tanec), básničky, ale také písně určené speciálně jako přání oslavenkyním – všem ženám.

Kroužek vaření

Kroužek vaření vstoupil do druhého pololetí, tak se nabízí shrnutí všeho, co jsme se již naučili připravit za dobroty. Děti si za uplynulé pololetí vyzkoušely recepty naší i světové kuchyně, sladké i slané, vařené i pečené. Získaly spoustu nových znalostí a inspirací, co mohou a zvládnou sami či s malou dopomocí připravit.
A co všechno jsme tedy vařili? Křupavé řízečky z trouby, saláty zeleninové i  ovocné, halloweenské cupcakes, dýňovou a gulášovou polévku, houstičky, tortilly, švýcarky,  pizzu, perníčky, těstoviny, malinovo - tvarohovou roládu, sterilovanou řepu a další skvělé recepty, které si děti zapisují do svých kuchařek a přidávají si vlastnoruční ilustrace, aby  si jídla mohly připravit i doma.

Hudební kroužek

Pěvecká soutěž - školní kolo soutěže ve zpěvu

Dne 30. 1. 2019 proběhlo školní kolo pěvecké soutěže. Zúčastnily se jí žákyně, které navštěvují hudební kroužek. Nelehkým úkolem školního kola bylo zazpívat zpaměti jednu českou lidovou píseň bez doprovodu.
Soutěž byla rozdělena do tří kategorií – MŠ, 1. - 2. třída a 3. – 4. třída.
Porota neměla vůbec lehké rozhodování, hodnocení se netýkalo pouze samotného zpěvu, ale i výrazu a celkového dojmu z vystoupení. Nakonec si ale vítězství odnesly Bětka Cetlová, Heduška Lantová a Klárka Cetlová , na druhém místě se umístila Nikolka Kostková. Krásné třetí místo si pak odnesly Vaneska Knapová, Anežka Klevcovová a Majda Šrejberová.
Vítězství Hedušky a Klárky bylo spojeno s postupem do okresního kola, které proběhne v dubnu v SVČ Trutnov. Gratulujeme!

Vánoční vystoupení hudebního kroužku

Předvánoční atmosféru v prosinci doplnilo vystoupení hudebního kroužku. Pásmo krásných českých koled a vánočních písní děti pečlivě secvičovaly. Jako doprovod zazněl klavír, housle, flétna a rytmické nástroje.  Za hudební kroužek bychom chtěli velmi poděkovat A. a M. Martincové za krásný doprovod, ale také paní J. Nové a D. Holé za krásné sukýnky, které pro děvčata ušily.

Jednotlivé skladby si můžete poslechnout na následujících odkazech.

Malá ochutnávka: Den přeslavný

Nesem Vám noviny

Slyšte, slyšte, pastuškové

Štědrej večer nastal

Tedy poženem

Chtíc aby spal

Tichá noc

Purpura

Strom vánočních přání - Karel Černoch

Hudební kroužek zpívá pro seniory v Domově důchodců v Tmavém Dole.

Děti z kroužku vaření upekli pro důchodce perníčky, které jim potom zpěvačky rozdaly.

malá ukázka:  Koleda z pohádky Zimní víla

13.20 – 14.05

3. - 4. třída

začínáme 8. 10.

Sportovní kroužek (Hodina pohybu navíc)

Mgr. Eva Hrabová
Petra Kollertová
Mgr. Jana Nosková

1. - 2. třída

úterý
začínáme 2. 10.

3. - 4. třída

úterý
začínáme 2. 10.

14.15 – 15.15

Hudební kroužek

Bc. Kateřina Krtičková

předškoláci - 4. třída

středa
začínáme 3. 10.

14.15 – 15.00

Výtvarka s Angličtinou (malování, tvoření, anglické čtení)

Mary Jean Špetlová

3. a 4. třída

čtvrtek
začínáme 4. 10.

13.30 – 15.00

Vaření

Bc. Kateřina Krtičková

2. třída + kluci

čtvrtek
začínáme 11. 10.

13.30 –  15.00

3. - 4. třída (děvčata)

pátek
začínáme 12. 10.

13.30 – 15.00

Keramický kroužek - Klára Šiková, žáci budou tvořit keramiku, ale také se seznámí i s technologií vypalování a glazování
Na kroužek je nutné pracovní převlečení.

Počítačový kroužek - Libor Sklenář, postupné seznamování s obsluhou PC, s bezpečností na internetu, použití základních programů. Práce na vlastní tvorbě nebo jednoduchých společných projektech.

Hudební kroužek - Bc. Kateřina Krtičková, pěvecký sbor, práce s rytmikou a hudebními nástroji. (dřívka, zvonkohry, bubny, triangl, .. atd.)

Sportovní kroužek – Eva Hrabová a Jana Nosková, seznámení nejen s míčovými hrami jako jsou volejbal, basketbal, fotbal nebo házená, ale i pobyt v přírodě.

Výtvarka s angličtinou – Mary Jean Špetlová, cyklus tří střídajících se týdnů - malování, tvoření a anglické čtení.

Vaření - Bc. Kateřina Krtičková, studená i teplá kuchyně, slaná i sladká, česká i exotická, tradiční i zdravá. Čeká vás dušení, vaření, pečení i smažení.

Poplatek za keramický kroužek a vaření je 200,- Kč na pololetí. Za anglický kroužek 500,- Kč na pololetí.
Ostatní kroužky jsou zdarma.

Robinson Crusoe
  MDŽ na Tmaváku