Aktualizace: 7. 11. 2019

SPORTOVKY - Hodina pohybu

Fotky

KROUŽEK VAŘENÍ

Další říjnové vaření zde.

Při dalším vaření jsme si ve škole připravili pečené dýně hokkaidó. Základem je dýně rozpůlit, vyjmout dužninu se semínky a naplnit masovou směsí. Semena jsme vytřídili a dali usušit. Na jaře je můžeme vyset na školní záhon nebo je opražená sníst. Naši masovou směs jsme uhnětli z těchto surovin: vajíčka, strouhanky, sýru gorgonzola, soli, oregana, trochy pokrájené dužniny a samozřejmě mletého hovězího masa. O reakcích dětí na syrové maso a vůni gorgonzoly vypovídají připojené fotky. Nemohu neuvést hlášku „I když to moc nevoní, vypadá to dobře“. A plněná zapečená dýně chutnala nakonec všem, případně alespoň rodinným příslušníkům.

Fotečky zde.

V pátek 11.10. 2019 jsme při kroužku vaření upekli a ozdobili dort s dříve vyrobenou marmeládou z áronie. K tomu jsme uvařili levandulový sirup. Dorty jsme vyrobili nízké, aby se nám vešly do krabiček. Zde jsou fotky a recepty:
Hrníčkový dort s áronií          Na ozdobení:
2 hr. pol. mouky                                                               marmeláda z áronie
2 hr. cukru                                                                        1 šlehačka
0,5 hr. oleje                                                                      500 g jogurt
1 hr. mléka                                                                        vanilkový cukr
1 vajíčko                                                                            ovoce a jedlé listy a květy na ozdobení
1 prášek do pečiva
2 lž. marmelády

Umícháme těsto a vlijeme ho do vymazané formy. Upečeme, vychladlé prokrojíme a promažeme marmeládou a smetanou ušlehanou s jogurtem. Ozdobíme podle fantazie a chuti.

Levandulový sirup
Náruč levandule, natě nebo květů, lze i sušená levandule
4 kg cukru
omytý citron
kyselina citronová (cca 30g)
celá skořice

Levanduli svaříme s vodou a citronem. Necháme do druhého dne louhovat. Po přecezení svaříme s cukrem a dochutíme kys. citronovou. Horké naléváme do umytých lahví.

_________________________________________________________________________________

Nabídka kroužků

Název kroužku

Vedoucí kroužku

Věková skupina

Den

Čas

Keramický kroužek

Klára Šiková

MŠ - 2. třída

začínáme 30. 9.

12.35 – 13.50

Počítačový kroužek

Libor Sklenář

1. - 2. třída

začínáme 7. 10.

13.40 – 14.25

začínáme 7. 10.

Sportovní kroužek (Hodina pohybu navíc)

Mgr. Eva Hrabová
Petra Kollertová
Mgr. Jana Nosková

1. - 2. třída

úterý
začínáme 1. 10.

úterý
začínáme 1. 10.

14.15 – 15.15

Hudební kroužek

Mgr. Petra Pfeiferová

předškoláci - 4. třída

středa
začínáme 2. 10.

13.30 – 15.00

Přírodovědný kroužek Mgr. Petra Pfeiferová 1. -4. třída čtvrtek začínáme 3. 10. 13.30 - 15.00

Anglické čtení

Mary Jean Špetlová

3. a 4. třída

pátek
začínáme 4. 10.

7.00 – 7.40

Vaření

Mgr. Petra Pfeiferová

pátek
začínáme 4. 10.

13.30 –  15.00

Keramický kroužek - Klára Šiková, žáci budou tvořit keramiku, ale také se seznámí i s technologií vypalování a glazování
Na kroužek je nutné pracovní převlečení.

Počítačový kroužek - Libor Sklenář, postupné seznamování s obsluhou PC, s bezpečností na internetu, použití základních programů. Práce na vlastní tvorbě nebo jednoduchých společných projektech.

Hudební kroužek - Mgr. Petra Pfeiferová, pěvecký sbor, práce s rytmikou a hudebními nástroji, tanec. (dřívka, zvonkohry, bubny, triangl, .. atd.)

Sportovní kroužek – Eva Hrabová, Petra Kollertová a Jana Nosková, seznámení nejen s míčovými hrami jako jsou volejbal, basketbal, fotbal nebo házená, ale i pobyt v přírodě.

Přírodovědný kroužek - Mgr. Petra Pfeiferová, vycházky do přírody, poznávání a zkoumání lesa, louky i pole.

Anglické čtení Mary Jean Špetlová, čteme a mluvíme s rodilým mluvčím, tvoříme projekty.

Vaření - Mgr. Petra Pfeiferová, studená i teplá kuchyně, slaná i sladká, česká i exotická, tradiční i zdravá. Čeká vás dušení, vaření, pečení i smažení.

Poplatek za keramický kroužek a vaření je 200,- Kč na pololetí. Za anglický kroužek 300,- Kč na pololetí.
Ostatní kroužky jsou zdarma.

Tanečky s babičkami
  Říjen v ŠD