Aktualizace: 24. 6. 2020

Výuka angličtiny

Hudební kroužek

"Hulákání" v polích

Kroužek se vydal do polí, vyzkoušet své hlasivky.

___________________________________________________________________________________

Keramika

Kroužek keramiky jsme v tomto školním roce ukončili ve středu, 17. 6. 2020. Koronavir nám aktivitu kroužku na čas přerušil, ale díky vstřícnosti lektorky Kláry, jsme o nic nepřišli. Strávili jsme spolu s ní část dopoledne na její výstavě v Trutnově, kde nám přiblížila své práce. A poslední hodiny v tomto školním roce se zúčastnily všechny děti z celé školy.

Další fotografie

SPORTOVKY - Hodina pohybu

Další fotky

Fotky

KROUŽEK VAŘENÍ

Žemlovka

Další říjnové vaření zde.

Při dalším vaření jsme si ve škole připravili pečené dýně hokkaidó. Základem je dýně rozpůlit, vyjmout dužninu se semínky a naplnit masovou směsí. Semena jsme vytřídili a dali usušit. Na jaře je můžeme vyset na školní záhon nebo je opražená sníst. Naši masovou směs jsme uhnětli z těchto surovin: vajíčka, strouhanky, sýru gorgonzola, soli, oregana, trochy pokrájené dužniny a samozřejmě mletého hovězího masa. O reakcích dětí na syrové maso a vůni gorgonzoly vypovídají připojené fotky. Nemohu neuvést hlášku „I když to moc nevoní, vypadá to dobře“. A plněná zapečená dýně chutnala nakonec všem, případně alespoň rodinným příslušníkům.

Fotečky zde.

V pátek 11.10. 2019 jsme při kroužku vaření upekli a ozdobili dort s dříve vyrobenou marmeládou z áronie. K tomu jsme uvařili levandulový sirup. Dorty jsme vyrobili nízké, aby se nám vešly do krabiček. Zde jsou fotky a recepty:
Hrníčkový dort s áronií          Na ozdobení:
2 hr. pol. mouky                                                               marmeláda z áronie
2 hr. cukru                                                                        1 šlehačka
0,5 hr. oleje                                                                      500 g jogurt
1 hr. mléka                                                                        vanilkový cukr
1 vajíčko                                                                            ovoce a jedlé listy a květy na ozdobení
1 prášek do pečiva
2 lž. marmelády

Umícháme těsto a vlijeme ho do vymazané formy. Upečeme, vychladlé prokrojíme a promažeme marmeládou a smetanou ušlehanou s jogurtem. Ozdobíme podle fantazie a chuti.

Levandulový sirup
Náruč levandule, natě nebo květů, lze i sušená levandule
4 kg cukru
omytý citron
kyselina citronová (cca 30g)
celá skořice

Levanduli svaříme s vodou a citronem. Necháme do druhého dne louhovat. Po přecezení svaříme s cukrem a dochutíme kys. citronovou. Horké naléváme do umytých lahví.

Nabídka kroužků

Název kroužku

Vedoucí kroužku

Věková skupina

Den

Čas

Keramický kroužek

Klára Šiková

MŠ - 2. třída

začínáme 30. 9.

12.35 – 13.50

Počítačový kroužek

Libor Sklenář

1. - 2. třída

začínáme 7. 10.

13.40 – 14.25

začínáme 7. 10.

Sportovní kroužek (Hodina pohybu navíc)

Mgr. Eva Hrabová
Petra Kollertová
Mgr. Jana Nosková

1. - 2. třída

úterý
začínáme 1. 10.

úterý
začínáme 1. 10.

14.15 – 15.15

Hudební kroužek

Mgr. Petra Pfeiferová

předškoláci - 4. třída

středa
začínáme 2. 10.

13.30 – 15.00

Přírodovědný kroužek Mgr. Petra Pfeiferová 1. -4. třída čtvrtek začínáme 3. 10. 13.30 - 15.00

Anglické čtení

Mary Jean Špetlová

3. a 4. třída

pátek
začínáme 4. 10.

7.00 – 7.40

Vaření

Mgr. Petra Pfeiferová

pátek
začínáme 4. 10.

13.30 –  15.00

Keramický kroužek - Klára Šiková, žáci budou tvořit keramiku, ale také se seznámí i s technologií vypalování a glazování
Na kroužek je nutné pracovní převlečení.

Počítačový kroužek - Libor Sklenář, postupné seznamování s obsluhou PC, s bezpečností na internetu, použití základních programů. Práce na vlastní tvorbě nebo jednoduchých společných projektech.

Hudební kroužek - Mgr. Petra Pfeiferová, pěvecký sbor, práce s rytmikou a hudebními nástroji, tanec. (dřívka, zvonkohry, bubny, triangl, .. atd.)

Sportovní kroužek – Eva Hrabová, Petra Kollertová a Jana Nosková, seznámení nejen s míčovými hrami jako jsou volejbal, basketbal, fotbal nebo házená, ale i pobyt v přírodě.

Přírodovědný kroužek - Mgr. Petra Pfeiferová, vycházky do přírody, poznávání a zkoumání lesa, louky i pole.

Anglické čtení Mary Jean Špetlová, čteme a mluvíme s rodilým mluvčím, tvoříme projekty.

Vaření - Mgr. Petra Pfeiferová, studená i teplá kuchyně, slaná i sladká, česká i exotická, tradiční i zdravá. Čeká vás dušení, vaření, pečení i smažení.

Poplatek za keramický kroužek a vaření je 200,- Kč na pololetí. Za anglický kroužek 300,- Kč na pololetí.
Ostatní kroužky jsou zdarma.

Tibetské misky
  Výlet do skal