Aktualizace: 5. 2. 2020

 

 

 

 

Aktuality ZŠ
Ročníky
Školní družina
Kroužky
Projekty
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Dokumenty
Kontakty
Archiv
 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ O UZAVŘENÍ MŠ


Mateřská škola bude po dohodě se zřizovatelem uzavřena ve dnech 10. 2.2020 – 14.2.2020
z provozně – ekonomických důvodů a personálního oslabení.
 Děkujeme za pochopení.

 

  Ježíšek 


Tak jsme se konečně dočkali!!!! I k nám do školky zavítal Ježíšek s dárky.....hurá! A jestli splnil vše co jsme si přáli? Mrkněte na fotky a posuďte sami.......:-)

 

 

Další krásné fotografie
 

Bruslení


Během prosince začaly předškoláci navštěvovat kurzy bruslení na zimní stadionu v Trutnově. Během první lekce se seznámili s ledem a bruslili spíše zadečkem, ale už během druhé všichni s pomocí hrazdičky klouzali po ledě jak opravdoví hokejisti...:-). Jsou to šikulky!!

   

Další fotografie

Maňáskové divadlo


Do naší školky zavítali manželé ….........Pro naše děti přijeli zahrát sérii tří klasických pohádek „O kohoutkovi a slepičce, O perníkové chaloupce a O Otesánkovi“. Pohádky byly protkány písničkami a dětem se moc líbily.

  

Zajímavé odpadky


Cože je to za divný název? Ale je to tak..... při besedě o třídění odpadů jsme se dozvěděli jak správně třídit, co kam patří a co nepatří, ale také to, že z odpadků se vyrábí spousta věcí, které denně používáme. Na konec jsme si zahráli třídící hru a dostali v upomínku i drobnosti...

 

Další fotografie
 

Medová snídaně 


Zajímavá návštěva proběhla v mateřské škole. V rámci projektu „Medová snídaně“ přijel za dětmi pan včelař, při vyprávění o životě pilných včeliček si ti odvážnější mohli vyzkoušet včelařskou kuklu, přivonět k plástvím a nakonec každý ochutnal slaďounký med během svačiny.

  

Další fotografie
 

 

 

    Mikuláš v MŠ  

Při čekání na příchod Mikuláše do školky jsme si krátili čas pečením cukroví, které sníme s rodiči při setkání, které jsme nazvali „posezení u kávy“, které bude ve čtvrtek 19.12. od 15,30hod.

A protože jsme byli všichni moc hodní Mikuláš nám přinesl nadílku a my jemu na oplátku zazpívali koledy a přednesli mikulášské a čertovské básničky. Už se těšíme zase za rok.

 

    Věncování ve školce  

Ve středu 27.11. se dveře školky otevřely nejenom pro děti, ale odpoledne také pro rodiče. V rámci adventních připrav si mohli přijít do školky vyrobit Adventní věnec. Připraveny byly korpusy a větvičky, ozdůbky si každý donesl podle svého vkusu a přání. Musíme uznat, že máme ve školce děti šikovné po svých rodičích, věnce bychom mohli z gruntu prodávat a jistě s velkým výdělkem...:-).

Těšíme se na další setkání, tentokrát již předvánoční posezení s koledami a cukrovím......

Další foto zde.

 Vánoční ozdoby ve Dvoře Králové 

V pondělí 25.11. vyrazili předškoláci ze školky se školáky na výlet do Dvora Králové. Od devíti hodin pro nás byla připravena exkurze do výrobny vánočních ozdob. Nejprve jsme si zkusili každý vyrobit svoji kouličku, pomocí lepidla a třpytek a pak už jsme se vydali podívat, jak se dělají vánoční ozdoby doopravdy. A nestačili jsme se divit......tolik trpělivosti a šikovnosti je zapotřebí!

Moc se nám dopoledne mezi vánočními krásami líbilo.

 

 

Další fotky zde.

Medvídek Nosál ve školce

Ve školce byla krásná návštěva. Klaun Zdenda přivezl  nejenom své žonglérské umění, ale také vycvičená zvířátka. Cvičení rovnováhy nám předvedli pejskové, z kouzelné krabice vyskočil králík a nakonec jsem si mohli pohladit úžasné miminko nosála, Júlinku. A protože kouzla byla náročná, vyžádal si kouzelník Zdenda také dvě asistentky, Elišku a Nelinku. Obě za odměnu dostaly dárky z nafukovacích balónků. A kouzelník Zdenda? Toho děti odměnily dlouhým a bouřlivým potleskem.

 

 

Další fotečky zde.

Beseda s dravci

Kdo bydlí v lese? To byla otázka, která nás ve školce provázela celým týdnem, a abychom na ni uměli co nejlépe odpovědět, pozvali jsme na besedu sokolníka, pana Karla Nejmana.
Ten sebou přivezl krásné vyprávění, spoustu dravců, od těch malinkatých po největšího – Orla kanadského a také loveckého psa. Prožili jsme spolu milé dopoledne a odnášíme si spoustu novách vědomostí a krásných zážitků.

 

Další fotečky zde.

Martinské pečení

Bez práce nejsou koláče a ani rohlíčky...:-). Svátek Sv. Martina jsme oslavili pečením a mlsáním. Rohlíčky se moc povedly a byly kouzelné!! Zmizely dřív než jsme stihli říct „Abraka dabraka“.

  

V sobotu 16. 11. se nekoná sobotní Hraní a tvoření v Mateřské škole.

Děkujeme za pochopení.

  Anglické divadlo   

Společně s dětmi se základní školy jsme navštívili divadelní představení v Malých Svatoňovicích. A co na něm bylo zajímavé? Bylo celé v anglickém jazyce! Pomohli jsme Jackie přemoci zlého obra a moc jsme si to užili. Bye bye and see you later....:-)

Fotky z divadla zde.

  Dýňování 

„Líně žije dýně“, to bylo říjnové téma pro vzdělávání ve školce a my si ho s dětmi moc užili. Nejdříve jsme přivítali podzim výrobou věnečku a pak už dlabali, zdobili a hotové dýně rozmístili po zahradě. Jsou krásné a doufáme, že nám dlouho vydrží....

  Další fotečky.

 

Zavírání zahrady

Zima se nám už pomalu blíží a to znamená, že přišel čas zamknout zahradu.....nejdříve jsme se ale posilnili. Na opékání buřtíků jsme pozvali i školáky, aby si užili zavírání s námi, a pak už jsme celé dopoledne uklízeli, rovnali a naposledy si užili herní prvky....
Dobrou noc zahrado, těšíme se na jaro....:-)

 

Další fotky

Podzimní vycházky...

Letošní krásný podzim trávíme venku a nejen procházkou za labutěmi. Podzimní práce na zahradě volají a my je vyslyšeli, hrabání, zametání i úklid zahrady – to vše k tomu patří.
Na zahradu nám přibyl nový prvek, klouzačka, hned jsme ji vyzkoušeli.... a je super!

      

Další fotečky.

 

  Návštěva družstva 

Návštěva družstva při týdenním tématu „Pole a podzimní práce na něm“.
Už víme, co všechno se musí na podzim na poli udělat, a které stroje zemědělcům pomáhají.  A samozřejmě jsme museli pohladit telátka. :-) 

Fotečky.

 

Stavby v Mš

Společná práce na pohádkovém hradu...:-)

  fotečky

 

UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, z důvodu velké nemocnosti dětí
plánovaný výlet na 31. 10. do ZOO Dvůr Králové nad Labem se nekoná.

Mateřská škola ve dnech 28. 10. - 30. 10. je uzavřena.

 

UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče,

v mateřské škole (i v základní škole) se rozšířila streptokoková infekce.

Prosím rodiče, aby do školky NEVODILI děti, které vykazují příznaky infektu a navštívili doktora, který případný výskyt streptokoka vyloučí nebo potvrdí a nasadí vhodnou léčbu.

Nákaza se projevuje zelenou rýmou, která může přecházet v zánět spojivek. Nemocné dítě je zchvácené a malátné, hodně unavené. Bolí ho hlava a v krku, a to hlavně při polykání, může i chraptět. Může si přidat horečka se zimnicí. Dítě také může trpět bolestí břicha a zvracet. Na krku lze nahmatat zvětšené mízní uzliny, které jsou na dotek bolestivé. V obličeji se může projevit tzv. Filatovův příznak, kdy výrazně červené tváře kontrastují s bledostí kolem úst (zdroj: www.szu.cz)

Pokud jsou dítěti včas nasazena antibiotika, dá se předejít rozvinutí angíny, případně spálové angíny.
Prosím berte ohledy na své okolí. Kolem nás jsou i jedinci se slabší imunitou, u kterých se infekce po nástupu do kolektivu opět velmi rychle objeví, přestože dítě bylo řádně doléčeno.
Proto Vás žádám, zvažte, zda není lepší navštívit lékaře a nechat preventivně udělat výtěr z krku na streptokoka (dítě, které má streptokoka, nemusí mít nutně výše uvedené příznaky).
Děkuji,

Hrabová Eva

 

Vycházka k rybníku a pozorování zvířátek okolo.

       

Další fotky zde.

 

  SLÁVA NAZDAR VÝLETU..... 

Jak si užít neděli? Jak jinak než na výletě a všichni pohromadě.... V neděli 6.10. dorazil o půl jedenácté autobus na parkoviště u základní školy a 19 rodičů a dětí z našich škol se vydalo na prima výlet.  A představte si, že do ciziny!! V rámci nového projektu „ Otevřená škola, otevřená školka“ zavítala prima parta do Kudowy zdroje. Nejdříve jsme se posilnili v Sudetskich domcich, kde bylo možno ochutnat nejen pstruhy, ale také žebra v kyblíku a pak už následovala relaxace ve Vodním světe. Zde jsem pobyli dvě příjemné hodinky, děti ( a nejen ty :-)) se vyřádily na tobogánu, rodiče si odpočinuli ve výřivce nebo v sauně. Před odjezdem domů jsme si ještě dopřáli mlsání v podobě výborné kávy, zákusku nebo vaflí a pak už vyrazili směr Velké Svatoňovice. Neděle byla primová.....už se těšíme na další. A kam s „Otevřenou školou“ v nejbližší době? Ve středu 23.10. do divadla a to „Na ostro“, ale nebojte, je to název komedie, na kterou vás srdečně zveme. Zásoba lístků se tenčí, takže neváhejte! A ještě připomínáme, že každou sobotu dopoledne je školka otevřena, a to nejen pro maminky na mateřské dovolené, přijďte si užít školu spolu....:-)

Další foto zde.

 

Větší děti jedou do ZD DOLANY

       

Letos navštívili starší děti se školou ovocnářské sady ZD Dolany. Kvůli deštivému počasí začala naše exkurze v jídelně v objektu skladů ovoce v České Skalici – Zájezdě, kde jsme si poslechli zajímavou přednášku o ovocnářství.
ZD Dolany, které patří k největším pěstitelům jablek v České republice, provozuje ovocnářskou výrobu na 262 ha ovocných sadů. Po ochutnání jablíček odrůdy Šampion přímo ze sadů a ochutnávce dalších oblíbených odrůd jablek jako Gala, Bohemia Gold, hrušek Constance a švestek jsme se podívali i do třídírny ovoce a skladů. Na závěr si děti nakoupily moštů a ovoce, kolik unesly.

Další foto zde.

 

HOUSENKA  

Na procházce se dají najít všelijaké poklady, a my jeden našli!! Chlupatá housenka budoucího nočního motýla s námi nejdříve nechtěla moc kamarádit, ale pak se rozvinula a ukázala se. Možná, že ji k tomu pomohlo, že ti statečnější z nás, hladili její jemňounký kožíšek. Nakonec jsme ji našli domeček v keři.....Měj se hezky housenko....

   

 

PEXESO

Ve školce máme nová pexesa, kočičkové a panenkové. Obě jsou ručně malované a krásné. Každé odpoledne hrajeme a cvičíme tak paměť, jemnou motoriku, analytické myšlení i logopedii a ani o tom nevíme...:-). Jen se rozhodnout, které budeme dnes hrát...to je těžká věc..:-)

 

VIZUS

Přijela k nám firma „Vizus“ a zkontrolovala dětem očka. Zapojili jsme se tak do celostátního projektu „ Koukají na nás správně?“ Byli jsme šikovní a paní asistentka nás velmi chválila....:-)

 

SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ

Na sv. Václava každá pláňka dozrává... i tohle přísloví jste mohli slyšet na našem krátkém vystoupení v rámci oslav sv. Václava za K-Klubem. A nejenom to, básničky o podzimu a písničky, hlavně ta Dupací :-D, nás moc bavily a přednášeli jsem je od srdce.....tak zase za rok.

Další foto zde.

 

Nejen brigáda na zahradě MŠ

V rámci nového projektu"Otevřená škola, otevřená školka" jsme pozvali rodiče do školky.... Tentokrát to ale nebylo na míle povídání u kávičky, jak je poslední dobou příjemným zvykem, ale na tvrdou práci.
Na brigádu na zahradě se sesli rodiče našich svěřenců, abychom společnými silami zvelebili prostor na hraní. Tatínkové a jejich šikovné ruce smontovali zahradní domek pro odrážedla, pokryli střešní krytinou střechu i vršek mašinky. Společně jsme přichytili koberce u vodních prvků a nakonec jsme si opekly vuřtík a poseděli u ohýnku.
Další týden jsme se sešli a rodiči znovu. S trochu obměněnou partou jsme již finišovali a všechny práce dokončili. Odpoledne utekly jako voda a bylo to prima.. "Moc děkujeme"

A ještě jednu akci v rámci toho projetu máme za sebou. 20.9. jsme navštívili si dali A. Jiráska v Úpici a shlédli nádherný koncert Jitky Šuranské.
A co nás čeká v nejbližší době? V neděli 6.10. vyrazíme do Kudowy Zdroje a užijeme si prima den.....

Pro fotky klikněte zde.
 

Zahrádkářská výstava

Naše školka vyrazila v pátek 20.9. pěšky do Malých Svatoňovic na podzimní Zahrádkářskou výstavu. Čekala nás nejen spousta barevných potěšení, květiny, ovoce, i legrační květináč ze záchodové mísy 😊, ale také poučení při třídění odpadu s milou paní lektorkou. Šlapání pěšky se určitě vyplatilo...🙂

Pro další fotky klikněte zde.

Dožínky Hradec Králové

Pátek třináctého...nešťastný to den. Ale ne pro nás! My vyrazily na výlet... čekala na nás velká oslava Dožínkových slavnosti v Hradci Králové.
 

Užili jsme si zábavu i poučení, vyzkoušeli skákací hrad, pozorovali slunce, prohlubovali znalosti o domácích zvířatech. Na posilněnou jsem si dopřáli řízky od paní kuchařky a pak už byl čas na návrat do školky....všechny katastrofy, které se k tomuto datu pojí a my se už moc těšíme na příští rok...😊

      

              

Pro další fotky klikněte zde.

 

První den ve školce

Hola hola, školka volá....a jak bylo ve školce první den? I když je každý začátek těžký, podle fotek můžete posoudit sami....ať je léto nebo zima ve školce je vždycky prima❤️

 

Pro další fotky klikněte zde.

Plánované akce na září

Pátek 13. 9. – jedeme se ZŠ do Hradce Králové na Dožínkové slavnosti

                       S sebou do batůžku pití na celý den, pláštěnku, pokrývku hlavy, jídlo zajišťuje MŠ.

                       Odjezd v 7.30 hod od školy, návrat cca 15.00 hod opět ke škole.

 

10. 9. od 17 hod se koná informativní schůzka rodičů MŠ

 

Rozloučení s předškolačkami

   

Výtopna Jaroměř

   

Náchodský zámeček  

 

 

Pěší túra z Teplic do Adršpachu

    

 

Mašinkou do Trutnova na zmrzlinku

     

 

Mateřská škola

je jednopodlažní, samostatně stojící budova, kterou obklopuje rozlehlá zahrada vybavená různorodými herními prvky. V bezprostředním okolí jsou i lesy a potok.
Prostředí naší mateřské školky je vyzdobeno dětskými výtvory a upraveno tak,
aby dětské práce mohli sledovat rodiče.

Mateřská škola je jednotřídní, děti jsou přijímány ve věku od tří do sedmi let. Třídu naplňujeme do počtu 28 dětí (je povolena výjimka z počtu 24 dětí). Přijímáme děti od nejstarších po nejmladší.

Zápis do MŠ probíhá v měsíci květnu.

Celá budova MŠ i vnitřní prostory jsou nově zrekonstruovány a vybaveny novým nábytkem.
Vybavení třídy pomůckami a hračkami odpovídá počtu dětí a jejich věku, podle potřeby je obměňován a doplňován. Podstatná část pomůcek a hraček je umístěna tak, aby si je děti mohly samostatně brát i uklízet.

Provozní doba je od 6,15 hod do 16,15 hod.
Děti se scházejí od 6,15 do 8,15 hod, poté se MŠ z bezpečnostních důvodů zamyká. Po předchozí domluvě lze dítě přivést v jinou dobu.

Třídní vzdělávací program vychází z ŠVP „ Hrajeme si celý rok, k poznání je jenom krok“. Pracujeme, učíme se, poznáváme a hrajeme si podle TVP, který se jmenuje „Život a hry v Krakonošově zahrádce“.
Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte s individuálním přístupem a vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě. Vedeme děti ke kamarádským vztahům a k pomoci starších dětí mladším. Vytváříme dětem podmínky pro individuální, skupinové i frontální činnosti.
Děti mají možnost účastnit se společných činností v různě velkých skupinách, ale také uchýlit se do klidného koutku a neúčastnit se. Veškeré aktivity jsou organizovány tak, aby byly děti podněcovány k vlastní aktivitě a experimentování, mají možnost pracovat svým tempem.

Cílem pro nás je přání, aby se školka stala pro děti místem plným kamarádů a místem, kam budou rády chodit.

 
  Radovánky na sněhu  
  Nadaní matematici  
  Leden v ŠD  
  Skáčeme panáka  
  Keramika  
  Školní kolo ve zpěvu  
  Třídní besídky  
  Tonda obal  
  Bruslení MŠ  
  Medová svačinka v MŠ  
  Vánoční pětiboj  
  Poslední setkání se seniory  
  Pozvánka na besídku  
  Jídelníček

 

 

Plán akcí na školní rok 2019/2020
Žádost o přijetí dítěte
Platná kriteria pro přijetí dítěte
Co děti potřebují při nástupu do MŠ
Denní režim MŠ pro děti
Omluvenka pro předškoláky
Pověření k předávání dítěte
Školní matrika
Úhrada za MŠ
 
Provoz MŠ v červenci a srpnu 2019
Rozhodnutí o přijetí do MŠ 2019