Aktualizace: 14. 10. 2020

 

 

 

 

Aktuality ZŠ
Ročníky
Školní družina
Kroužky
Projekty
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Dokumenty
Kontakty
Archiv
 

Vážení rodiče,

od pondělí 26. října do pátku 30. října 2020

bude MŠ uzavřena.

Na děti se těšíme opět od pondělí 2. listopadu 2020.

Děkujeme

 

Pondělní "Vánoční" focení

v pondělí 12.10. proběhne v naší školce "Vánoční" focení, ve vašem e-mailu najdete podrobnější informace. Fotky budou úžasné, jako každý rok :-), paní fotografka, Helena Halamová, je profesionálka a umí to i s malinkými dětmi. Je to krásný dárek pro babičky, tety apod.....
Můžete mít i několik sad, sourozenci, každý sám a podobně, nezapomeňte nahlásit vše paní učitelce Fialové, abychom mohly vše dobře zorganizovat.

 

Krásné a slunečné září nás vyhnalo hlavně ven. Pohyb na čerstvém vzduchu je opravdu super.

Pár foteček nejen z dovádění venku.

Vzhledem k vývoji koronavirové situace,
posouváme otevření naší MŠ
na měsíc listopad.

Vzhledem k vývoji koronavirové situace,
posouváme začátek kurzu na měsíc listopad.

Molitanový hrad

   

 

Ale prázdniny, to je přece jenom čas, kdy školka odpočívá a zavírá svoji branku pro malá zlatíčka a spí.... ale ne ta naše! V té naší propuká litý boj s časem... Tak co jsme všechno stihli? Objednat zastřešení pískoviště v podobě krásného altánu, který ale nejdřív potřeboval nejen sestavit, ale hlavně natřít. Takže se natíralo a natíralo, a nejenom prkna, ale i dřevěné prvky na školní zahradě. Stavbu altánu si vzal na starost pan Lacina ze Strážkovic za výrazné pomoci pana Přibyla a pana Biegla, kterým tímto moc a moc děkujeme. Velkou starostí jsou pro nás vrbové domečky, které s námi moc nespolupracují, neobrůstají a zahradu rozhodně, zatím, vůbec nezdobí. Po hlasování jsme se rozhodli dát jim ještě šanci, podepřeli je oporou, řádně vyplevali, pohnojili a držíme jim, i nám, palce...

   

Na zahradu přibyli i nové vodní dráhy, ve kterých musí děti přemýšlet, jsou zde zdymadla, splavy, pumpy, lodě jeřáby, takže o zábavu není nouze... A dál? Termín otevření školky se blížil a my ještě zdaleka neměli všechny úkoly splněné...Aby byla zahrada ještě veselejší, vymalovali jsme didaktické hrátky na chodníčky. Vznikla tak překážková dráha, kterou děti zdolávají a procvičují tak logické uvažování i hrubou motoriku. A moc je to baví ... A ještě stihneme nabarvit železná lehátka a připravit zastínění na odpočinek venku...snad nám počasí dovolí to alespoň zkusit. Ufff...ale ještě není konec. Ještě je potřeba zrenovovat podlahy v ložnici a v herně. Naštěstí je výměna koberců novou metodou hotová raz dva, a tak už během 5 hodin byla podlaha úplně jiná, nová a krásná...

A pak už jenom školku uklidit, vyzdobit – a jejda, já bych úplně zapomněla! Šatna pro velké děti se proměnila v podmořskou krajinu s rybami a dokonce s potápěčem v životní velikosti, malá šatna je pro změnu plná exotických zvířat.... Hodiny práce se vyplatily, užaslý pohled dětí je největší odměnou.

   

 

P.S. Hurá, hurá, už jsem na facebooku a instagramu…..:-)
Najdete nás pod stránkami:
Otevřená škola – facebook
_skolaskolkavs_ - instagram

Rozloučení
Každá školka má svůj konec.....i ta naše, tady je... I tuhle básničku jste mohli zaslechnout při „Zahradní slavnosti“, která se konala 1.7. odpoledne. Z malých školáčků se během šerpování stanou prvňáčci, ukončí tedy jednu etapu svého života a to sebou nese slzičky dojetí. Ty jsme ale brzy osušily, a to bohatým programem. Děti a rodiče plnili úkoly, hráli Kriket, fotili se ve fotokoutku a mohli také zanechat stopu v podobě obrázků. Ten vyplétali pomocí pruhů látek. Obrázky se moc povedly, můžete je ocenit, třeba při procházce okolo školky. A protože ke slavnosti patří vybrané pochoutky, mohli jste si pochutnat na šopském salátu, slaných dobrůtkách, zákusku od paní kuchařky, či dětském šampusu. A nechyběly ani vuřtíky a párky. Mňam :-).... Předškoláci všechny úkoly zvládli, slavnost se vydařila a proběhla se vší parádou....a teď již vzhůru do školních lavic... Všem školákům držíme palce!

Další fotečky

Mateřská škola

je jednopodlažní, samostatně stojící budova, kterou obklopuje rozlehlá zahrada vybavená různorodými herními prvky. V bezprostředním okolí jsou i lesy a potok.
Prostředí naší mateřské školky je vyzdobeno dětskými výtvory a upraveno tak,
aby dětské práce mohli sledovat rodiče.

Mateřská škola je jednotřídní, děti jsou přijímány ve věku od tří do sedmi let. Třídu naplňujeme do počtu 28 dětí (je povolena výjimka z počtu 24 dětí). Přijímáme děti od nejstarších po nejmladší.

Zápis do MŠ probíhá v měsíci květnu.

Celá budova MŠ i vnitřní prostory jsou nově zrekonstruovány a vybaveny novým nábytkem.
Vybavení třídy pomůckami a hračkami odpovídá počtu dětí a jejich věku, podle potřeby je obměňován a doplňován. Podstatná část pomůcek a hraček je umístěna tak, aby si je děti mohly samostatně brát i uklízet.

Provozní doba je od 6,15 hod do 16,15 hod.
Děti se scházejí od 6,15 do 8,15 hod, poté se MŠ z bezpečnostních důvodů zamyká. Po předchozí domluvě lze dítě přivést v jinou dobu.

Třídní vzdělávací program vychází z ŠVP „ Hrajeme si celý rok, k poznání je jenom krok“. Pracujeme, učíme se, poznáváme a hrajeme si podle TVP, který se jmenuje „Život a hry v Krakonošově zahrádce“.
Naším cílem je rozvoj celé osobnosti dítěte s individuálním přístupem a vytváření kladného vztahu k okolí a přírodě. Vedeme děti ke kamarádským vztahům a k pomoci starších dětí mladším. Vytváříme dětem podmínky pro individuální, skupinové i frontální činnosti.
Děti mají možnost účastnit se společných činností v různě velkých skupinách, ale také uchýlit se do klidného koutku a neúčastnit se. Veškeré aktivity jsou organizovány tak, aby byly děti podněcovány k vlastní aktivitě a experimentování, mají možnost pracovat svým tempem.

Cílem pro nás je přání, aby se školka stala pro děti místem plným kamarádů a místem, kam budou rády chodit.

 
  Uzavření ZŠ  
  Uzavření MŠ  
  Vánoční focení  
  Prožitkové učení  
  Říjnové úterky  
  Družina v akci  
  Jídelníček  
  Informace pro rodiče  
  Rozvrh hodin  
  Plán na ledničku  
  Výlet do Krkonoš  
  T-mobile běh  
  Exkurze Dolany  

 

 

Plán akcí na školní rok 2019/2020
Žádost o přijetí dítěte
Platná kriteria pro přijetí dítěte
Čestné prohlášení k zápisu
Co děti potřebují při nástupu do MŠ
Denní režim MŠ pro děti
Pověření k předávání dítěte
Školní matrika
Úhrada za MŠ
 
Provoz MŠ v červenci a srpnu 2019
Rozhodnutí o přijetí do MŠ 2019