Aktualizace: 3. 6. 2022

Učení pro děti

Luštěnky

Učíme se obvazovat

Šikulové z 3. a 4. ročníku se pod vedením p. učitelky Noskové se připravují na květnový zdravotnický víceboj. Dnes práce se šátky.

_______________________________________________________

Nová žákyně z Ukrajiny

V úterý mezi nás přišla nová osmiletá žákyně Mášenka.

Tanec Waka waka

Matematika - trénujeme násobilku

Výtvarná výchova - velikonoční zajíc

První ročník - Sázíme hrách

Taneční akademie ZUŠ A. M. Buxton

V pátek 18. března jsme byli v divadle A. Jiráska v Úpici na TANEČNÍ AKADEMII.

Viděli jsme mnoho pěkných tanečků, v některých vystupovaly i naše žákyně - Heduška a Frída.

Holky byly moc šikovné, moc se nám to líbilo. Těšíme se na další vystoupení.

Šijeme panenky

V rámci tvoření a zručnosti z lichých ponožek jsme se rozhodli ušít panenky. Potřebovali jsme pouze ponožky, jehlu a niť, kdo chtěl i knoflíky. Žáčci byli velmi kreativní a začali panenkám šít ručičky a vyměňovat šatičky.

Samotné šití i zdobení panenek je velmi bavilo. Byli zde i tací, kteří ušili i dvě.

Příprava na Valentýn

___________________________________________________________________________________

Informatika 4. ročník

Vymýšlíme, tvoříme a programujeme obrázky, písmena

Vánoční SuperStar

Tentokrát s populární písničkou:

1. místo - Heduška, Víš, co chci (Adéla Zouharová)

2. místo - Rozárka, Víš, co chci (Adéla Zouharová)

Anežka, Babetka - Srdce nehasnou (Karel Gott, Charlotte Ella Gottová)

3. místo - Filip, Yahoda (Mirai)

Táda - Sedí anděl na střeše (Mirai)

Perníková chaloupka

Tmavé BeBe sušenky, bílkové lepidlo, fantazie a málo času.

Úkolem bylo postavit a slepit chaloupku nebo nějaké stavení. I když se to všem nepovedlo, lepidlo mooooc chutnalo, až nakonec nezbylo. :)

Pečeme cukroví

Vánoční náladu dnes ve škole zdůraznila linoucí se vůně cukroví. Všechny ročníky se dnes vystřídaly v kuchyňce, kde vykrajovaly, pekly a obalovali sladké dobroty.

Vánoční SuperStar

Zpívající prosincové středy jsme zahájili na téma LIDOVÉ PÍSNĚ.

1. místo - Heduška, Koulelo se, koulelo

2. místo - Sára, Anežka, Červený šátečku

3. místo - Rozárka, Koulelo se, koulelo

Další středa se nesla ve znamení KOLED a VÁNOČNÍCH PÍSNÍ. Tentokrát se na nás přišla podívat i naše Mateřská škola. Naši malí školkáčci se nebáli a na mikrofon nám také zazpívali.

1. místo - Heduška, Rolničky, rolničky

Sára, Babetka, Štědrej večer nastal

2. místo - Anežka, Terezka - Dej Bůh štěstí

Eliška, Frýda - Zelená se chvojka

3. místo - Rozárka, Rolničky, rolničky

Táda - Pojďte k nám

Dominika - Bílý sníh

Hurááá, padá sníh!

Tak jsme se dočkali, vyrazili jsme na kopec, kde jsme viděli létající stroje

tučňáky

kupu dětí

i sněhuláka

Vánoční tvoření v KKlubu

Z důvodu odstávky elektrické energie jsme přesunuli vánoční hru a naše tvoření do KKlubu. Nechybělo vyrábění přáníček ani plnění úkolů z vánoční stezky.

Listopad měsíc kariérového poradenství

Čím budu až vyrostu? Jaké povolání se mi bude líbit? Co by mě bavilo? Co je zajímavé? ...
Takové a podobné otázky jsou slyšet v naší škole. Tento měsíc představujeme žákům různá povolání a snažíme se vzbudit jejich zájem o danou práci.

Stavitel měst - architekt - stavba budovy

Kartograf - zaznamenávání do map

Forenzní technik - kriminalista - zajišťování důkazů a stop po zločinu

Kadeřník/kadeřnice - účesy a zase účesy. Také krásné pokrývky hlavy.

Canisterapeut

Poštovní doručovatelka - doručování dopisů, balíků ... A taky zpívání písniček: Jede, jede poštovský panáček, Pošťák Pet

Policista - dbá na udržování pořádku na ulicích a silnicích nebo řídí koordinační práce při nehodách a přestupcích

Úvodní otázka: Jsem vedoucí velkého stroje. Kdo jsem? No přeci - Strojvůdce! Tentokrát o Českých drahách, plánování tras a řízení lokomotiv. Věděli jste, že dnes k tomu potřebuji hlavně tablet?

A naše vysněná povolání

Ve škole se sešlo mnoho profesí - doktoři, zvěrolékařky, logistička, policistka, učitelka z MŠ, prezientka, profesiální florbalista, dělnice z Polytexu, kovářka, servírky, květinářka, uklizečka, kominice, automechanička ... i umělecká řemesla - malířka, filmová celebrita

Sběr kaštanů

Letos bylo sebráno rekordních 560 kg kaštanů.

Nejlepší sběrači :

1. Rozárka 151 kg
2. Nelinka  97 kg
3. Babetka 80 kg

4. Kristýnka 55 kg
5. Verunka  45 kg
6. Eliška K.   27 kg

MOC DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI!!! ZVÍŘÁTKA TAKÉ DĚKUJÍ.

Informatika ve výuce

V září třetímu a čtvrtému ročníku začala výuka informatiky. Nejprve se žáci seznámili s robotickými hračkami Blue-bot. Práce a programování těchto robotů byla náplní hodin.
Po dvou měsících přecházejí na výukový software" Výlety šaška Tomáše", který slouží k rozvoji algoritmického myšlení. Na mapách města, parku nebo zoologické zahrady budou žáci přemýšlet, tvořit a řešit problémy. Postava Tomáše se pohybuje v síti cest a křižovatek a potřebuje někoho, kdo by ji vedl. Děti zjišťují, co se kde na mapě nachází a jak se tam dá dostat.

Naši prvňáci

Po dobu kurzu v plavání začíná výuka v pátek od 7,30 hod.

Rozvrh hodin 2021/2022

Mary Jean Špetlová aaaaai
Libor Sklenář

Seznam věcí do školy

vybavený penál: pero, dvě tužky č. 2 a č. 1, pastelky, malé pravítko, ořezávátko, gumu, ostré NŮŽKY s kulatou špičkou, tyčkové LEPIDLO
na matematiku: třetí a čtvrtý ročník tužku č. 3, trojúhelník s ryskou, dlouhé pravítko, čtvrtý ročník kružítko
na tělesnou výchovu: teplákovou soupravu, tričko, kraťasy, cvičky do tělocvičny, tenisky na cvičení venku, sáček na cvičební úbor – vše řádně podepsané
na hudební výchovu: podepsanou FLÉTNU
na výtvarnou výchovu: zástěrku nebo starší tričko
ostatní: podepsané přezůvky, pytlík na přezůvky, kelímek na pití, box na svačinu
krabice kapesníků, polštářek na koberec

dojíždějící děti legitimaci na autobus
Prosím obalit VŠECHNY UČEBNICE a žákovskou knížku.
(pracovní sešity a sešity v rámci šetření životního prostředí obalovat nemusíte)

Ballare
  Dětský den
  Minivolejbal