Aktualizace: 2. 7. 2019

 

 

 

 

Aktuality ZŠ
Ročníky
Školní družina
Kroužky
Projekty
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Dokumenty
Kontakty
Archiv

Matematika, která baví

 

Pouze pro zvídavé

Školákov

Učení pro děti

Luštěnky

 

Ukončení školního roku

         

"......Na celé dva měsíce opustíme lavice,

v lese nebo u vody užijem si přírody.

Na celé dva měsíce opustíme lavice,

do školy pak s chutí vrátíme se zas....."

 

!!Hurá na prázdniny!!

________________________________________________________________________

 

Velká půlroční Matematika zná své vítěze.

                   první ročník                                                        druhý ročník

Tentokrát samí chlapci vybojovali medailové pozice.

Filípek Brát z prvního ročníku vytvořil i tři nové rekordy.

Gratulujeme!!!

_    ______________________________________________________________________________

Léčivé byliny - sběr pomerančové kůry

Nejlepší sběrači nasbírali za 80,- Kč, 64,- Kč a 60,- Kč.

Všem sběračům děkujeme.

_______________________________________________________________________________

Běh zadarmo

Loňský projekt Běh zadarmo je na přání dětí opět zahájen.

Žáčci s paní učitelkou o velké přestávce vybíhají na svůj oblíbený kilometr naší vesnicí.

Zde jsou ti nejlepší běžci za měsíc květen:

Červnový běžci:

________________________________________________________________________________

   Kurz bruslení   

Každé pondělí se společně vypravujeme na zimní stadion v Trutnově, abychom se zdokonalili v bruslení. Po roce jsme se těšili na lektory, kteří nás učí tomuto sportu. Na ledě nás čeká celá řada her, cviků a pomůcek, které nám pomáhají se zlepšit v bruslení a nepadat tolik na ledovou plochu. V pátek se na ledě objevily i masky, které jsme si ponechali z masopustní pochůzky po Velkých Svatoňovicích.
Sedm lekcí máme téměř za sebou a těší nás, že se nám daří bruslení stále zlepšovat….a to nás to baví!!!         

 

___________________________________________________________________________________

Už je to tady!

Pololetní vysvědčení rozdáno.

Každý žáček byl odměněn po zásluze.

A teď hurá na zasloužené prázdniny.

 

                                                               

 

___________________________________________________________________________________

Velká půlroční matematická soutěž zná své vítěze.

Tentokrát se jí zúčastnili velice šikovní žáci prvního ročníku a všichni žáci z druhého ročníku.
Všichni plnili dané podmínky soutěže a to:

bezchybné zdolání všech čtyř matematických částí učiva z prvního ročníku, přičemž se jim při tom měřil čas.

A tak nebylo těžké najít vítěze.

Pro druháčky to bylo "pouze" opakování z loňského roku, kdy počítali od 0 do 20.
V první části se počítá do 5, ve druhé do 10, ve třetí do 15 a ve čtvrté do 20.

Šikulkové z prvního ročníku dokázali některé části také zvládnout, a tak ti nejrychlejší byli také odměněni.

Nikdo z žáků třetího a čtvrtého ročníku nedokázal všechny části bezchybně zvládnout.               

                                    

                                 Vítězové prvního ročníku           a              druhého ročníku

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme rychlé a správné výpočty v dalším matematickém kole.

Pro porovnání tabulka z konce první třídy:

Letošní výsledky:

Máme 4 nové rekordy!!!!

___________________________________________________________________________________

Finanční gramotnost

Poznáváme peníze a jejich hodnotu.

                                                       

___________________________________________________________________________________

Projekt Etiketa pro děti


Měsíc listopad se nesl v duchu  zdvořilého chování.  Děti ve školní družině prošly teoretickou i praktickou výchovou v  postupně čtyřech, pro ně nejběžnějších, prostředích - školou; dopravními prostředky; jídelnou či restaurací; kinem, divadlem nebo koncertem. 
     
Postupně žáci každého ročníku vypracovali krásné plakáty, které je možné vidět na chodbě ve škole tak, aby se dětem neustále připomínaly. Praktický nácvik slušného chování probíhal secvičenými scénkami, názornými ukázkami nebo pomocí videí pana Ladislava Špačka. 
      
 Na závěr projektu děti čekal výlet, kde si mohly osvojené dovednosti ve všech prostředích reálně vyzkoušet -7. prosince jsme jeli na adventní koncert do Úpice. Žáci se proměnili v malé dámy a gentlemany a mohli jsme vyrazit. Bylo krásné pozorovat, jak se některé děti do těchto rolí vžily a předvedly dokonalé společenské vystupování, které by jim mohlo závidět i mnoho dospělých. U dětí se práce na projektu po celý listopad těšila velkému úspěchu.                                               

___________________________________________________________________________________

! A máme dalšího vítěze !

___________________________________________________________________________________

Logická olympiáda - výsledky krajských kol soutěže:

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)
Kraj Královehradecký
 
Pořadí Příjmení Jméno Škola Kvantil
1. Simoni Nicolo ZŠ Sion J. A. Komenského, Na Kotli 1201, Hradec Králové 100.00
2. Filípek Jakub ZŠ a MŠ, Batňovice 181, Úpice 98.18
3. Spíchalová Barbora ZŠ, Mládežnická 536, Trutnov 96.36
37. Lienert Matěj ZŠ a MŠ, Velké Svatoňovice 198, Velké Svatoňovice 34.55

Počet účastníků krajského kola: 55.

!!! GRATULUJEME MATĚJI, v konkurenci čtvrťáků a páťáků je to úžasné umístění !!!

___________________________________________________________________________________

Logická olympiáda

děkujeme všem žákům, kteří měli tu odvahu a zapojili se do soutěže Logická olympiáda a doufáme, že se zapojíte
i do dalších ročníků.
 

Výsledky soutěže

Kategorie A1 (1. ročník ZŠ)
Celkem se v kategorii Kategorie A1 (1. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 1840 řešitelů, z toho v Královehradeckém kraji 67.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

Pořadí (škola)

Pořadí (kraj)

Celkové pořadí

Příjmení jméno

Třída

Kvantil (kraj)

Kvantil (celkem)

 

1.

19.-25.

923.-1061.

Brát Filip

1

68.66

46.14

 

 

Kategorie A2 (2. ročník ZŠ)
Celkem se v kategorii Kategorie A2 (2. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 2614 řešitelů, z toho v Královehradeckém kraji 143.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

Pořadí (škola)

Pořadí (kraj)

Celkové pořadí

Příjmení jméno

Třída

Kvantil (kraj)

Kvantil (celkem)

 

 

-

-

-

Dekker Christiaan

2.

-

-

 

-

-

-

Olšák Dominik

2.

-

-

 

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)
Celkem se v kategorii Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 11616 řešitelů, z toho v Královehradeckém kraji 629.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Ostatní jsou seřazeni abecedně.

Pořadí (škola)

Pořadí (kraj)

Celkové pořadí

Příjmení jméno

Třída

Kvantil (kraj)

Kvantil (celkem)

 

1.

29.-60.

906.-974.

Lienert Matěj

3.

93.08

91.92

krajský semifinalista

2.

268.-280.

5405.-5558.

Kneifelová Petra

3.

56.60

52.82

 

 

-

-

-

Brát Tomáš

3

-

-

 


Gratulujeme, Matěj Linert postoupil do krajského kola, které se koná 2. listopadu v Hradci Králové.

MATĚJI, držíme ti pěsti!

 

___________________________________________________________________________________

Seznam věcí do školy     

vybavený penál: pero, dvě tužky č. 2 a č. 1, pastelky, malé pravítko, ořezávátko, gumu, ostré NŮŽKY
s kulatou špičkou, tyčkové LEPIDLO
na matematiku: třetí a čtvrtý ročník tužku č. 3, trojúhelník s ryskou, dlouhé pravítko, čtvrtý ročník kružítko
na tělesnou výchovu: teplákovou soupravu, tričko, kraťasy, cvičky do tělocvičny, tenisky na cvičení venku, sáček na cvičební úbor – vše řádně podepsané
na hudební výchovu: FLÉTNU
na výtvarnou výchovu: zástěrku nebo starší tričko
ostatní: podepsané přezůvky, pytlík na přezůvky, kelímek na pití, box na svačinu

 

dojíždějící děti legitimaci na autobus
Prosím obalit VŠECHNY UČEBNICE a žákovskou knížku.
(pracovní sešity a sešity v rámci šetření životního prostředí obalovat nemusíte)

 

__________________________________________________________________________

Rozvrh hodin po dobu výuky plavání a bruslení

 

pondělí

úterý

středa

čtvrtek

pátek

 

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

 

1. třída

M

Čj

Čt/Ps

Tv

 

Čj

Prv

Vv

Pv

 

M

Čj

Čt/Ps

Hv

 

M

Čj

Prv

Tv

 

Čj

M

Aj

Čt/Ps

 

 

2. třída

M

Čj

Čt/Ps

Tv

 

M

Prv

Vv

Pv

 Čt/Ps

M

Čj

Čt/Ps

Hv

Čj

M

Čj

Prv

Tv

 

Čj

M

Čt/Ps

Aj

 

 

3. třída

Čj

M

Čt

Tv

Tv

Čj

M

Prv

Aj

Čt/Ps

M

Čj

Aj

Hv

Čt

M

Čj

Prv

Čt/Ps

Čt/Ps

Aj

Mg

Vv

Pv

Prv

 

4. třída

Čj

M

M

Tv

Tv

Čj

Mg

Aj

Vl

Čt/Ps

M

Čj

Aj

Hv

Pv

M

Čj

Vl

¨Př

Čt/Ps

Čj

Aj

Vv

Pv

Čt/Ps

 

 

1. h

7.45 – 8.30

2. h

8.40 – 9.25

3. h

 9.55 – 10.40

4. h

10.50 – 11.35

5. h

11.45 – 12.30

 

 

Mgr. Eva Hrabová

 

Mgr. Jana Nosková

 

Petra Kollertová

 

Bc. Kateřina Krtičková

 

__________________________________________________________________________

Rozvrh hodin

 

pondělí

úterý

středa

čtvrtek

pátek

 

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

 

1. třída

M

Čj

Čt/Ps

Tv

 

Čj

Prv

Vv

Pv

 

M

Čj

Čt/Ps

Hv

 

M

Čj

Prv

Tv

 

Čj

M

Aj

Čt/Ps

 

 

2. třída

M

Čj

Čt/Ps

Tv

 

M

Prv

Vv

Pv

 Čt/Ps

M

Čj

Čt/Ps

Hv

Čj

M

Čj

Prv

Tv

 

Čj

M

Čt/Ps

Aj

 

 

3. třída

Čj

M

Čt

Prv

Tv

Čj

M

Prv

Aj

Čt/Ps

M

Čj

Aj

Hv

Čt

M

Čj

Prv

Čt/Ps

Tv

Aj

M

Vv

Pv

Čt/Ps

 

4. třída

Čj

M

Mg

Tv

Čj

M

Aj

Vl

Čt/Ps

M

Čj

Aj

Hv

Pv

M

Čj

Vl

Čt/Ps

Tv

Čj

Aj

Vv

Pv

Čt/Ps

 

 

1. h

7.45 – 8.30

2. h

8.40 – 9.25

3. h

 9.55 – 10.40

4. h

10.50 – 11.35

5. h

11.45 – 12.30

 

 

Mgr. Eva Hrabová

 

Mgr. Jana Nosková

 

Petra Kollertová

 

Bc. Kateřina Krtičková

 

 
  Výlety MŠ  
  Rozdání vysvědčení  
  Vyhlášení soutěží  
  Školní výlet  
  Policie v ZŠ i  
  Havlovická olympiáda  
  Dopravní hřiště  
  Sebeobrana ve škole  
  Exkurze do ZD  
  Letní provoz MŠ  
  Projekt Tvořivá dílna  
  Jídelníček  
     

 

 

Organizace školního roku
Termíny třídních schůzek
Omluvení žáka z vyučování
Žádost o uvolnění z výuky
Vyučovací hodiny
Školní projekty
Celoškolské akce