Aktualizace: 13. 6. 2021

 

 

 

Aktuality ZŠ
Ročníky
Školní družina
Kroužky
Projekty
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Dokumenty
Kontakty
Archiv
 

Květen v družině

V prvním květnovém týdnu jsme se s dětmi vrhli na vyrábění pro maminky k jejich svátku. Maminky jsme potěšili krásným přáníčkem se srdíčky a podložkou pod hrneček z plastových víček. Téměř celý květen bylo studené a deštivé počasí. Přesto jsme se snažili být co nejvíce venku. Několikrát jsme si zahráli Vybíjenou v "kleci" u tělocvičny. Nejraději jsme řádili na zahradě u školy. Zahráli jsme si Na schovávanou, Pamatovanou, Voda, písek břeh; Cukr, káva... a další pohybové hry. Ovšem naše nejoblíbenější je prostě "vybika". Počasí jsme také celý měsíc sledovali a zaznamenávali v našem "Kalendáři počasí" ve školní družině. Celý měsíc jsme také četli. Nejdříve jsme dočetli knihu "Pohádky pro Kačenku" a posléze knihu "Dášenka, čili život štěněte". Obě knihy se nám velice líbily. Když nám počasí opravdu nepřálo, zahráli jsme si v družině hry, např. Na řemesla, Na sochy, Co se změnilo?, Na dirigenta, Na výměnu míst a jiné. Někdy jsme hráli Černého Petra, jindy zase Jméno, město, zvíře, věc. Také jsme malovali, abychom vyzdobili nástěnky v družině i na chodbě školy. A co jsme malovali? No přece jaro - jarní obrázek, tulipány, motýli. Za pěkného počasí jsme sbírali léčivou sedmikrásku a sušili jsme ji na zdravý čaj. Zkrátka v družině se nenudíme.

Duben v družině

Poslední týden v měsíci dubnu se počasí umoudřilo, a tak jsme si mohli s dětmi v družině konečně užít "sluníčka". Každý den jsme trávili venku na školní zahradě nebo na fotbalovém a parkourovém hřišti. Po dlouhé době jsme si zahráli naši oblíbenou vybíjenou. Provětrali jsme koloběžky a hračky na písek. V tomto týdnu nás také neminulo výtvarné tvoření na téma "Čarodějnice". Z hotových obrázků jsme měli upřímnou radost a vyzdobili jsme s nimi naši školu. Jelikož jsem se vrátila po delší nemoci, víc jsme toho s dětmi nestihli. Doufám, že to budeme moci napravit v měsíci květnu.

 

Koulím, koulíš, koulíme,
sněhuláka stavíme.

LEDEN v ŠD

S příchodem nového roku nám poměrně dost nasněžilo, čehož jsme s družinou využili k zimním radovánkám na sněhu. Často jsme chodili bobovat na kopec vedle mateřské školy, běhali jsme ve sněhu, koulovali se, stavěli malé sněhuláčky, tvořili jsme "andělíčky" a hráli na honěnou po vyšlapaných cestičkách ve sněhu. Také v novém roce jsme v družině tvořili, například krásný obrázek "Tří králů" a kolektivní prací jsme vytvořili "Paní Zimu". Začali jsme plést náramky přátelství z provázků, v dílnách jsme se seznámili s elektronickými stavebnicemi a stavbou jednoduchých obvodů, o volných chvílích jsme si zahráli společenské hry, "skákali jsme gumu" a zahráli si piškvorky. Ke konci měsíce jsme se seznámili s vyšívací technikou křížkového stehu. Vyhlásili jsme soutěž ve sběru pomerančové a citrónové kůry. Kdo má rád citrusy, nechť se opět zapojí. Děti mohou nosit usušenou kůru až do května, kdy soutěž ukončíme a odměníme nejlepší sběrače hodnotnými cenami.

Hodně foteček zde

PROSINEC v ŠD

Třítýdenní družinové snažení v tomto měsíci jsme zaměřili opět na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. Dotvořili jsme přáníčka, která jsme začali v listopadu, tvořili jsme z kartonu krásné perníčky a z barevných papírů úžasné skládané vánoční hvězdy.

Navštívili jsme "dílny", kde jsme pracovali se dřevem a také jsme ho barvili temperovými barvami. Když byla volná chvilka, zahráli jsme si společně nějakou hru, např. Černého Petra nebo Na Motýlky. Počasí nám moc nepřálo, přesto jsme vyrazili ven na zahradu nebo na procházku a zahráli jsme si pohybové hry.

Ovšem nejvíce jsme se těšili na den, kdy nám Ježíšek přinesl do družiny dárky. Pěkně jsme Ježíškovi poděkovali a v družině si s novými hračkami pohráli. Ochutnali jsme cukroví a povídali si o vánočních zvycích a tradicích u nás doma.

Teď už mi nezbývá nic jiného, než Vám všem popřát krásné a klidné vánoční svátky a mnoho a mnoho zdraví do roku 2021.

Petra Kollertová

 

Další foto zde

____________________________________________________________________________

ŘÍJEN a LISTOPAD v ŠD

   

I když byl měsíc říjen velmi krátký, přesto jsme s dětmi stihli mnohé aktivity. Malovali jsme podzimní obrázky barvami na sklo (listy, houby, dýně), abychom si mohli vyzdobit okna a prosklené dveře. Vyráběli jsme z barevných papírů legrační zubatá strašidla, to nás velmi bavilo. Hráli jsme v družině společné hry, např. Na řemesla, kde jsme hádali povolání a řemesla z dnešní i minulé doby. Dokonce jsme v tomto měsíci stihli navštívit knihovnu a zapůjčit si pěkné knihy na čtení. Počasí v říjnu bylo velmi pěkné a teplé, tak jsme co nejvíce času trávili venku. Sbírali jsme kaštany pro zvířátka, hráli pohybové hry na školní zahradě, chodili jsme na vycházky.

Po necelých dvou říjnových týdnech jsme byli nuceni družinu opustit a mohli jsme se vrátit až v půlce listopadu. Celí natěšení jsme se vrhli na tvoření, tentokrát čertovské. Vyráběli jsme čerty v botě, prostřihávané čerty a také čertovské pekelné kotle. Všemi krásnými obrázky jsme vyzdobili naši školu. Opět jsme si zahráli společné hry, stavěli jsme z nových stavebnic Lego a chodili jsme ven. Dokonce jsme "ustrojili" vánoční stromek, abychom ho mohli hned po první adventní neděli rozsvítit. Také jsme začali vyrábět vánoční přáníčka. Moc se nám povedla a už se těšíme, až jimi obdarujeme své blízké. A už bude prosinec! Toto zase uteklo!

Další foto zde

_____________________________________________________________________________

ZÁŘÍ V ŠD

 

Po letních prázdninách jsme se opět rádi sešli ve školní družině. Přivítali jsme mezi námi tři nové prvňáčky - Nelinku, Elišku a Klárku. V prvních dnech jsme chodili na procházky po okolí školy, abychom se seznámili s bezpečnou cestou do školy. Na zahradě u školy jsme hráli různé pohybové hry (např. Kuchta Buchta; Cukr, káva,... ; Na Ludvíka a naši oblíbenou vybíjenou).
Z pracovních činností nás nejvíce zaujalo pletení náramků z gumiček. Také jsme vyzkoušeli svoji zručnost při navlékání jeřabin na slabé drátky a stavby z nových stavebnic Lego podle návodů. Nasbírali jsme spoustu zralých šípků, které jsme dali sušit a ve chladných podzimních dnech si uvaříme zdravý čaj.
I vycházka na Kvíčalu do lesa se stavbou domečků z přírodnin se nám velice líbila. Proběhla soutěž o nejhezčí domeček pro skřítky a víly a samozřejmě byla sladká odměna. Během celého září jsme se protahovali na parkourovém hřišti, fotbalovém hřišti i na novém hřišti vedle tělocvičny.
Jelikož nám zářijové počasí velmi přálo, většinu času jsme trávili venku na čerstvém vzduchu. A to máme rádi!

 

Fotečky zde.

__________________________________________________________________________________

K dispozici je dětem ranní družina a odpolední družina.
Ranní družina je určena pro příchozí žáky v době od 6:30 hod do 7:30 hod.
Odpolední družina je od 11:50 hod do 15:30 hod.
Ředitelka školy stanovila příspěvek rodičů žáka na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ve školní družině na 50 Kč měsíčně za jedno dítě s účinností 1. 9. 2018 - celkem 250 Kč za pololetí.


Zaměstnanci
Petra Kollertová
- vychovatelka
Pavla Hanušová - školní asistentka

__________________________________________________________________________________
 

Denní program

11:45 – 12:30 hod

 • společně obědváme v jídelně

12:30 – 13:00 hod

 • odpočíváme, malujeme si, vybarvujeme omalovánky, hrajeme si s hračkami, hrajeme stolní hry, zpíváme si, posloucháme hudbu

 13:00 - 15:00 hod

 • soutěžíme a hrajeme společné hry, cvičíme v tělocvičně, vyrábíme a malujeme, chodíme na procházky, sportujeme a hrajeme si na školní zahradě, navštěvujeme místní knihovnu, odcházíme do kroužků

15:00 – 15:30 hod

 • pomáháme tvořit nástěnky ve školní družině a v celé škole, uklízíme hračky a výtvarné potřeby, odcházíme domů

 

Co ještě děláme?

 • chováme se ke všem hezky a přátelsky

 • pomáháme druhým

 • používáme „kouzelná slovíčka“: prosím, děkuji, dobrý den, na shledanou

 • omluvíme se jeden druhému

 • dáváme pozor na hračky a pomůcky ve školní družině

 • uklízíme po sobě hračky a pracovní místo

 • snažíme se nekřičet jeden na druhého

 

 
  Dílenské tvoření  
  Družina v květnu  
  Jízda na koni  
  Rozhledna Žaltman  
  Vízmburk ZŠ +MŠ  
  Děti přijaté do MŠ  
  Anglický kemp  
  Kuličkiáda 2021  
  Děti přijaté do ZŠ  
  Slet čarodějnic  
  Zápis do MŠ  
  Otevření MŠ  
  Otevření ZŠ  
  Zápis do ZŠ  
  Jídelníček  

 

 

Plán práce na rok 2020/2021
Řád školní družiny