Aktualizace: 20. 6. 2022

 

 

 

Aktuality ZŠ
Ročníky
Školní družina
Kroužky
Projekty
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Dokumenty
Kontakty
Archiv
 

Květen v ŠDKdyž bylo v květnu pěkné počasí, snažili jsme se s družinou být co nejvíc venku. Hodně jsme trénovali na Havlovickou vybíjenou i čtyřboj. Skákali jsme do písku a naše výkony se zlepšovaly víc a víc. Také v tomto měsíci jsme pokračovali ve sběru léčivé sedmikrásky. Na zahradě jsme si zahráli spoustu her, vytáhli jsme i koloběžky, kočárky a hračky na písek. Při odpočinkové činnosti jsme během našich čtenářských chvilek přečetli knihu Staré pověsti české. Hráli jsme stolní hry, různé karetní hry a pexesa. Celý měsíc jsme sledovali počasí a zaznamenávali do našeho Kalendáře. Za velmi teplého počasí jsme si došli i na "nanuk". Panečku, to byla dobrota! Maminkám k svátku jsme tvořili krásná přáníčka.

 

Petra Kollertová

___________________________________________________________________________________

Duben v ŠD

           

Pokud nám v dubnu nepřálo počasí, tvořili jsme obrázky na nástěnky. Mladší děti ptáčky v hnízdě a starší děti tulipány, velikonoční obrázky a vybarvovali jsme velikonoční omalovánky. Děvčata šila oblečky na panenky i šaty na sebe. Chlapci zase stavěli různé dráhy ze stavebnice Gravitrax. Ve volných chvílích jsme si zahráli spoustu her.
Také v tomto školním roce jsme se zapojili do výtvarné soutěže "Rozesmátý svět" tentokrát na téma Sladký svět. Děvčata v družině vyráběla k tomuto tématu 3D modely. Moc se jim povedly. Budeme jim držet palce, aby v soutěži, kterou pořádá ZŠ Úpice Blahovka, uspěla.
            Pokud nám počasí přálo, byli jsme co nejvíce na zahradě nebo jsme hráli vybíjenou v "kleci" u tělocvičny. Také jsme se s družinou zapojili do sběru léčivých sedmikrásek.

Petra Kollertová

___________________________________________________________________________________

Březen v ŠD

 

             V měsíci březnu se na nás usmálo počasí, tím pádem jsme mohli prožít krásných, teplých a slunečných čtrnáct dní. Chodili jsme každý den ven. Buď na procházku nebo na školní zahradu. Zahráli jsme si spoustu her a provětrali jsme koloběžky. Tvořili jsme dárečky pro zápis pro děti do 1. třídy. Obzvláště letadýlka z kolíčků se nám velice povedla. Chlapci se také pustili do slepování vystřihovaných dinosaurů. Děvčata zase do vyrábění zvířátek z ruliček od toaletního papíru. Tvořili jsme také velikonoční slepičku, kohoutka, kuřátko, zajíčka a kraslice vzhledem k blížícím se svátkům jara. Pravidelně jsme chodili cvičit do tělocvičny, kde jsme cvičili s míči, švihadly, obručemi a procvičovali jsme hlavně vybíjenou.

   

 

            Navštívili jsme opět knihovnu, pravidelně jsme v družině četli, sledovali jsme celý měsíc počasí a zaznamenávali do kalendáře. S blížící se Smrtnou nedělí jsme také trénovali pásmo básniček a písniček a také písničky na flétnu.

Petra Kollertová

___________________________________________________________________________________

Únor v ŠD

Únor v družině pro nás byl velmi krátký, pouze dva týdny. V prvním únorovém týdnu proběhla karanténa a v druhém lyžařský výcvik. Přesto jsme v družině něco málo stihli.
Tvořili jsme přáníčka se srdíčky ke sv. Valentýnovi. Stihli jsme být dvakrát v tělocvičně, kde jsme se pořádně protáhli. A kde hlavně procvičujeme postřeh a rychlost při chytání a házení míče. Podívali jsme se na parkourové hřiště, kde jsme si pohráli.


Navštívili jsme knihovnu a zapůjčili si nové knížky. Šili jsme z vyřazených ponožek panenky. Také jsme se učili navlékat nit do jehly, udělat uzlík a přišít knoflík nebo korálek místo očí. Dokonce jsme panenkám ušili oblečení a udělali jim z vlny vlasy. Moc nás to bavilo.

Petra Kollertová
 

___________________________________________________________________________________

     Leden ŠD   

        

     Po vánočních prázdninách jsme se společně zase všichni sešli ve školní družině plní elánu a zážitků. Děti se chtěly pochlubit, jaké dárky jim přinesl Ježíšek a jak prožily vánoční svátky. Vyprávění nebralo konce. Poznávaly pravidla nových společenských her, hrály si s novými hračkami, které dostaly ve školní družině. Některé hry a hračky si přinesly do družiny ukázat svým kamarádům.

     Také v tomto měsíci nás neminulo výtvarné tvoření. Hned v prvním týdnu jsme vyráběli korunu tří králů. V dalším týdnu pak zimní obrázek ledního medvěda a barevný obrázek s tučňákem. Všemi obrázky jsme vyzdobili naši školu.

     Tentokrát jsme si v tomto měsíci moc sněhu neužili, jako tomu bylo třeba v loňském roce. Ale jak byla příležitost a trocha sněhu napadla, už jsme s dětmi byli venku. Děti se nadšeně koulovaly, stavěly sněhuláky i obydlí, prostě si užívaly. Pokud bylo počasí ošklivé, hráli jsme v družině spoustu společenských her, např. Na sochy, Živé pexeso, Co se změnilo? a další. Také u stolků jsme si zahráli hry jako např. Černého Petra, Double, různá pexesa; Město, jméno, zvíře.

     Chodili jsme cvičit do tělocvičny, kde jsme procvičovali postřeh, rychlost a obratnost. Nejoblíbenější jsou u dětí míčové hry. Vyhlásili jsme opět soutěž ve sběru pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit usušenou kůru až do května, kdy soutěž ukončíme a opět odměníme nejlepší sběrače hodnotnými cenami.

Petra Kollertová

___________________________________________________________________________________

Prosinec v ŠD

   

        Prosincové adventní období jsme v družině zahájili strojením vánočního stromečku, povídáním si o adventním čase a hlavně zapálením první svíčky na adventním věnci. Četli jsme opět každé úterý a čtvrtek, tentokrát z knihy Já Baryk. Také jsme si přečetli legendy o sv. Barborce a o sv. Mikulášovi.
        Tvořili jsme krásná přáníčka, která jsme s dětmi roznesli po vesnici se zpěvem vánočních koled. V prosinci nám dokonce nasněžilo, tak jsme mohli řádit venku na zahradě a tvořit díla ze sněhu. Podařil se nám sněhulák, hrad i tvrz Vízmburk. Jindy jsme zase vyšlapávali obrázky ve sněhu. Ani na labutě a kachny na rybníku jsme nezapomněli a přinesli jsme jim dobroty.

   

         Několikrát jsme si zaskočili zacvičit do tělocvičny. Navštívili jsme knihovnu a popřáli jsme paní knihovnici krásné svátky. Zahráli jsme si v družině spoustu společných her, naše oblíbené jsou Živé pexeso a Na sochy. Do družiny jsme od Ježíška dostali spoustu nových her a hraček. Zazpívali jsme koledy u stromečku a Ježíškovi poděkovali. A užili jsme si poslední den v družině v tomto roce.
Přeji Vám krásné a pohodové Vánoce a mnoho zdraví do roku 2022.

Petra Kollertová

   

___________________________________________________________________________________

Listopad v ŠD

        V měsíci listopadu jsme se s dětmi zaměřili na "Martinské tvoření". Ze čtvrtky jsme vyrobili koně sv. Martina s barevnými krepovými mašlemi. Přečetli jsme si legendu o sv. Martinovi, abychom věděli, proč tohoto světce oslavujeme. A samozřejmě jsme zpívali písničky k tomuto tématu.

 

Ve volných chvílích jsme společně hráli různé hry, např. Všechno lítá, co peří má, Na motýlky a naši velmi oblíbenou Na řemesla. U stolečku máme nejraději Černého Petra, také pexeso, kvarteto nebo Prší. Každé úterý a čtvrtek jsme opět četli, tentokrát knihu "Já Baryk".
Celý měsíc jsme sledovali počasí a určovali ho v našem Kalendáři. Naučili jsme se tkát na dětském tkalcovském stavu, což nás velmi baví. Utkali jsme si krásné koberečky.

 


V listopadu jsme taktéž navštívili místní knihovnu. Dětem se zde velmi líbilo, v příjemné atmosféře mezi knihami a s nadšením si prohlíželi barevné a obrázkové knihy. Některé si samozřejmě vypůjčili domů.

  

Listopadové počasí nám moc nepřálo, tak jsme vždy byli šťastní, když jsme se mohli jít na chvilku rozhýbat do tělocvičny.

 

Petra Kollertová

___________________________________________________________________________________

  Říjen v ŠD 

Tvořeníčko, tvoření, tak bych nazvala naše říjnové vyrábění ve školní družině. Zaměřili jsme se na námi velmi oblíbený svátek Halloween. Ať už to byl strašidelný hrad, dýně z krepového papíru nebo pavučiny s pavoukem, vše jsme tvořili s velkým nadšením, abychom si vyzdobili naši školu. Také jsme navštívili knihovnu a zapůjčili si nové knihy na čtení. Při hezkém počasí jsme chodili ven, zahráli si spoustu her se svými kamarády, poslouchali jsme pohádky či jsme malovali obrázky nebo vybarvovali omalovánky. A zase nám to uteklo a už se těšíme na listopad.

      Kollertová Petra

__________________________________________________________________________________

  Září v ŠD 

   

      A zase je tu září a s ním i nový školní rok. Do školní družiny přišli noví žáci, prvňáčci. Nejdříve jsme se museli všichni seznámit a zjistit, jak to v družině chodí. Pěkně jsme prvňáčky přivítali a zahráli si s nimi společně naše oblíbené hry. Pověděli jsme si, jaká pravidla v družině dodržujeme, aby nám bylo společně dobře. Vyzkoušeli jsme si hračky a společenské hry. Nejvíce děti baví stavění ze stavebnice Lego a holčičky mají oblíbené vaření v kuchyňce.
Vedle her s kamarády jsme se pustili do různého vytváření. Malovali jsme podzimní obrázky, kterými jsme spolu s přírodninami vyzdobili družinové dveře. Malovali jsme zážitky z našeho seznamovacího výletu do Krkonoš.
Holčičky nám zahrály pěkné divadlo o zvířátkách. Vytvářeli jsme rekvizity pro divadlo ke Dni obce. Také pokračujeme v tradici čtecích úterků a čtvrtků. Tentokrát jsme četli Staré řecké báje a pověsti.
Navštívili jsme opět po prázdninách knihovnu, kde jsme si vypůjčili knihy, abychom se zdokonalovali ve čtení. Hlavně jsme využili spoustu slunečných dnů k pobytu venku. Chodili jsme na procházky, sbírali jsme šípky i kaštany, řádili jsme na parkourovém hřišti i na hřišti u tělocvičny a u školy.
Takové bylo září ve školní družině. V říjnu nás čeká tvoření a příprava na náš velmi oblíbený svátek Halloween. Už se moc těšíme.

Kollertová Petra

    

___________________________________________________________________________________

K dispozici je dětem ranní družina a odpolední družina.
Ranní družina je určena pro příchozí žáky v době od 6:30 hod do 7:30 hod.
Odpolední družina je od 11:50 hod do 15:30 hod.
Ředitelka školy stanovila příspěvek rodičů žáka na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ve školní družině na 50 Kč měsíčně za jedno dítě s účinností 1. 9. 2018 - celkem 250 Kč za pololetí.

Zaměstnanci
Petra Kollertová
- vychovatelka
Pavla Hanušová - školní asistentka

__________________________________________________________________________________
 

Denní program

11:45 – 12:30 hod

 • společně obědváme v jídelně

12:30 – 13:00 hod

 • odpočíváme, malujeme si, vybarvujeme omalovánky, hrajeme si s hračkami, hrajeme stolní hry, zpíváme si, posloucháme hudbu

 13:00 - 15:00 hod

 • soutěžíme a hrajeme společné hry, cvičíme v tělocvičně, vyrábíme a malujeme, chodíme na procházky, sportujeme a hrajeme si na školní zahradě, navštěvujeme místní knihovnu, odcházíme do kroužků

15:00 – 15:30 hod

 • pomáháme tvořit nástěnky ve školní družině a v celé škole, uklízíme hračky a výtvarné potřeby, odcházíme domů

 

Co ještě děláme?

 • chováme se ke všem hezky a přátelsky

 • pomáháme druhým

 • používáme „kouzelná slovíčka“: prosím, děkuji, dobrý den, na shledanou

 • omluvíme se jeden druhému

 • dáváme pozor na hračky a pomůcky ve školní družině

 • uklízíme po sobě hračky a pracovní místo

 • snažíme se nekřičet jeden na druhého

 

 
  Školní výlet  
  Rozhledna  
  Inzerát do MŠ  
  Den prevence  
  Ratibořice  
  Ballare  
  Dětský den  
  Minivolejbal  
  Nedělní Potštejn  
  Rozesmátý svět  
  Výsledky zápisu MŠ  
  Jídelníček  

 

 

Plán práce na rok 2021/2022
Řád školní družiny
Kritéria přijetí